LG THERMA V

0 položiek

Čo je Therma V?

Široké využitieTHERMA V je rada tepelných čerpadiel vzduch-voda od spoločnosti LG. Určené sú pre nové aj rekonštruované rodinné domy ako aj pre komerčné objekty. Tepelné čerpadlá THERMA V sú vybavené vysoko pokročilou technológiou vykurovania pre dosahovanie skvelých výsledkov v úspore energie. THERMA V sa dá použiť pri radiátorovom aj podlahovom vykurovacom systéme ako aj pre prípravu teplej úžitkovej vody.

Tepelné čerpadlá LG THERMA V sú registrované v zozname zariadení pre využitie dotácií v programe Zelená domácnostiam.

THERMA V predstavuje energeticky veľmi účinné riešenie pre vykurovanie a výroby teplej úžitkovej vody s využitím inverterovej technológie LG. Energetická účinnosť je až 4 krát vyššia ako pri klasických vykurovacích systémoch. Až 75% energie potrebnej na vykurovanie získava THERMA V z vonkajšieho prostredia zdarma.

 

Prečo LG Therma V?

Ovládanie cez internetSystém LG THERMA V vytvára jedinečné zákaznícke hodnoty ako úspora energie, komfort či jednoduché ovládanie pomocou vyspelých technológií. Pomocou LG Wi-Fi modemu a aplikácie Smart ThinQ je možné vykurovací systém ovládať aj pomocou zariadení pripojených na internet so systémom Android či iOS.

Inverterová technológia LG poskytuje vynikajúcu energetickú účinnosť prostredníctvom kvalitných komponentov, ako obehové čerpadlo, výmenník tepla a motor ventilátora. Technológia regulácie tlaku naviac zaisťuje stály tepelný výkon aj pri nízkych teplotách s dosahovaním potrebného vykurovacieho výkonu.

ENERGETICKÁ ÚČINNOSŤ

Energetická účinnosťKompresor BLDC, ktorý využíva silný neodymový magnet. Kompresor má vyššiu účinnosť oproti bežným výrobkom s AC inverterom a je optimalizovaný pre maximálnu sezónnu účinnosť. Výhody: minimalizovaná cirkulácia oleja, vysoko účinný motor, optimalizovaná kompresia, optimalizované vibrácie a hlučnosť, vysoká spoľahlivosť.

Zdokonalený výmenník tepla
Zlepšenie účinnosti a výkonu bolo dosiahnuté zvýšením rýchlosti tepelnej výmeny pomocou výmenníka tepla so širokými lamelami a novej optimálnej konštrukcii rozvádzača.

SPOLAHLIVOSŤ

Spoľahlivosť pri nízkych teplotách
Regulácia tlaku zvyšuje tepelný výkon vďaka stabilnej prevádzke pri nízkej okolitej teplote.

Výmenník tepla odolný proti korózii Black Fin
Vonkajší výmenník tepla LG má špeciálnu protikoróznu povrchovou úpravou Blac Fin, ktorá sa hodí aj do prostredia s vysokou mierou znečistenia. Tým sú dlhodobo zachované vynikajúce vlastnosti výmenníka z hľadiska prenosu tepla, zatiaľ čo výmenníky bez úpravy Black Fin postupne strácajú účinnosť v dôsledku povrchovej korózie.

Funkcia Anti-Legionella (ochrana proti legionelóze)
Ak je funkcia Anti-Legionella zapnutá, systém THERMA V raz týždenne zvyšuje teplotu TÚV v zásobníku na 80°C. Takto sa dosiahne najlepšia ochrana proti možnému vzniku baktérií legionela v zásobníku.

KOMFORT

Prevádzka v závislosti od počasia
Pokiaľ si užívateľ zvolí tento režim, nastavenie teploty bude prebiehať automaticky podľa vonkajšej teploty. Ak vonkajšia teplota klesne, vykurovací výkon pre vykurovanie domu automaticky stúpne, aby bola v dome zachovaná príjemná teplota.

Núdzová prevádzkaNúdzová prevádzka
Aj v prípade náhlej poruchy, systém THERMA V zaisťuje stabilné vykurovanie prostredníctvom dvojfázového núdzového ovládania. 

Nízka hlučnosť vďaka zdokonalenému ventilátoru
Nový axiálny ventilátor má úzke lopatky s vrúbkovanou zadnou hranou. Tým je zaistená vysoká účinnosť, nízka hlučnosť a optimálna rýchlosť prúdenia vzduchu.

Tichý režim a plánovač
Prevádzka v tichom režime znižuje hladinu hluku, napr. počas nočných hodín o 3 / 4 dB, tj. zníženie hluku na polovicu.

Užívateľ tiež môže nastaviť týždenný plán na zap./vyp.


THERMA V SPLIT vnútorná jednotka

Therma V Split

THERMA V SPLIT vnútorná jednotka so zásobníkom TÚV

Therma V split s TUV